Każda kobieta bez względu na wiek marzy o gładkiej twarzy, na której nie widać upływu lat. Niektóre Panie mogą się poszczycić wyglądem młodszym niż wskazywałaby na to data urodzenia, jednak zazwyczaj już koło 30 roku życia u większości kobiet rozpoczyna się trudna walka z czasem. Najczęściej opiera się ona na pielęgnacji kosmetykami do cery dojrzałej, część natomiast decyduje się na proste zabiegi w salonie kosmetycznym, takie jak peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Co jednak wtedy, gdy takie działania, których celem jest usuwanie zmarszczek, nie przynoszą rezultatów? Odpowiedź jest jedna – należy wybrać Ultraformer III HIFU – innowacyjny zabieg ultradźwiękami. Na czym polega jego skuteczność?
HIFU - usuwanie zmarszczek

Technologia HIFU – dobra broń na zmarszczki?

Trudno jest samodzielnie wybrać metodę niwelowania oznak starzenia, ponieważ oferta, jaką prezentują liczne salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej, jest bardzo bogata. Oprócz niepewności co do skuteczności zabiegu pojawia się również obawa przed bólem i dyskomfortem, który może powodować oddziaływanie specjalistycznego sprzętu na skórę. Redukcja zmarszczek nie musi jednak polegać na przeprowadzaniu inwazyjnych zabiegów, które wymagają długiej rekonwalescencji. Warto postawić na takie metody, które będą efektywne i zarazem bezpieczne dla skóry – i takim wyborem jest HIFU, czyli technologia, dzięki której usuwanie zmarszczek mimicznych jest przyjemnością. Dzięki temu, że skoncentrowane ultradźwięki przenikają wprost do tkanki skórnej, uszkadzają ją i stymulują do odnowy. Wówczas skóra się napina, a więc zmarszczki zostają spłycone, a wszelkie
nierówności wygładzone. Gładsza i jędrniejsza skóra staje się rozjaśniona i promienna, więc efekt jest podwójny – i to już po pierwszym zabiegu, trwającym jedynie około pół godziny. Co więcej – specjaliści przekonują, że niekiedy nawet nie trzeba go powtarzać!
Ultraformer III to wysokiej jakości sprzęt, który może być stosowany do takich zabiegów, jak:

  • usuwanie zmarszczek na czole,
  • redukcja zmarszczek pod oczami,
  • korekta opadającej powieki,
  • spłycenie zmarszczek mimicznych wokół ust,
  • uelastycznienie skóry na policzkach.

Jedną z największych korzyści zabiegu sprzętem Ultraformer III jest to, że impuls przez niego emitowany jest silny, precyzyjny i dopasowany indywidualnie do potrzeby pacjenta, tak więc można wybrać redukcję zmarszczek na jednym, konkretnym obszarze twarzy – na przykład pod oczami, na powiekach, na czole czy policzkach. Efekt jest gwarantowany i pojawia się po kilku tygodniach, kiedy już odnowione komórki zaczną wzmożoną produkcję kolagenu.

Cienie i zmarszczki wokół oczu – nieestetyczna oznaka zmęczenia

Na pewno każdy zna efekt kilku nieprzespanych nocy w postaci sinych worków pod oczami. Znane są domowe sposoby, które mają złagodzić opuchliznę i cienie, na przykład przykładanie lodu w miejsce obrzęku czy rozjaśnienie sińców ekstraktem z czarnej herbaty. Przynosi to ulgę zmęczonym oczom, jednak ten rezultat utrzymuje się tylko chwilę – po paru godzinach a nawet minutach problem powraca, a zmarszczki nadal są widoczne. Co należy wtedy zrobić? Zmarszczki pod oczami zabiegi są w stanie usunąć skutecznie tylko wtedy, jeśli ujędrnią skórę lub zredukują jej nadmiar. Do niedawna wydawało się, że jest to możliwe jedynie przy pomocy skalpela czy strzykawki – lifting skóry pod oczami czy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wiąże się jednak z wieloma skutkami ubocznymi, których każda kobieta chciałaby uniknąć. Po takiej ingerencji przez kilka dni nie można powrócić do codziennych obowiązków, bo w miejscach poddanych zabiegowi pojawia się obrzęk. Usuwanie zmarszczek pod oczami może być jednak dużo szybsze – umożliwia to nowoczesny sprzęt Ultraformer III wykorzystujący technologię HIFU. Warto wiedzieć, że oprócz działania ujędrniającego skórę, HIFU pomaga też rozjaśniać przebarwienia, w tym cienie pod oczami, co skutkuje natychmiastową poprawą kolorytu cery, a co za tym idzie – maksymalnym odmłodzeniem.

Ultraformer III a laser – co jest lepsze na zmarszczki?

Laser na zmarszczki to często stosowany zabieg, jednak wiąże się on z licznymi konsekwencjami w postaci bólu czy zaczerwienienia. Choć oparzenia po użyciu lasera zdarzają się niezwykle rzadko, to często tuż po zabiegu na twarzy zostają czerwone plamy, które schodzą najszybciej po kilkunastu godzinach. W przypadku ultradźwięków nie ma takiej możliwości – miejscowe zaczerwienienie schodzi stosunkowo szybko, a pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Usuwanie zmarszczek laserem jest mniej trwałe niż w przypadku HIFU, której rewelacyjne efekty utrzymują się nawet dwa lata. Jak widać, usuwanie zmarszczek to kolejna zaleta działania rewelacyjnego sprzętu Ultraformer III. Warto rozważyć tę opcję, zanim zdecydujemy się na inwazyjny zabieg z użyciem skalpela – i cieszyć się promienną cerą bez zmarszczek nawet do 24 miesięcy!