Opis zabiegu HIFU Ultraformer III

Idealny zabieg na twarz i ciało powinien być krótki, ale jednocześnie intensywny. Najlepiej, aby nie powodował żadnych widocznych skutków ubocznych, nie wymagał zbyt długiej rekonwalescencji i opatrywania ran. Dobrze byłby także, aby podczas jego wykonywania nie było czuć bólu, ale najwyżej umiarkowany dyskomfort, który znika po kilku minutach. Okazuje się, że takie życzenia może spełnia zabieg Ultraformer III HIFU, czyli nowoczesny sposób na lifting twarzy i ciała, który w kontrolowany sposób uszkadza i pobudza komórki skóry do regeneracji. Jeśli marzysz o pięknej sylwetce i gładkiej twarzy bez zmarszczek, ta metoda jest właśnie dla Ciebie!

Metoda HIFU – wskazania

HIFU jest metodą stosowaną w medycynie od lat 90. XX wieku. Przede wszystkim technologia ta była i jest do dziś wykorzystywana w leczeniu nowotworów. Ultradźwiękami rozbija się guzy i kamienie nerkowe – jest to metoda niezwykle skuteczna, ale równocześnie bezpieczna dla zdrowia pacjenta. Ponadto nie zakłada konieczności
naruszania ciągłości skóry, więc minimalizuje ryzyko poważnych powikłań. Od niedawna metodę HIFU wykorzystuje się także w kosmetologii. Zauważono, że skupione ultradźwięki mogą w kontrolowany sposób pobudzać komórki do produkcji kolagenu, który pomaga w utrzymaniu elastyczności przez skórę. HIFU jest więc doskonałą alternatywą dla operacyjnego liftingu twarzy czy usuwania nadmiaru skóry z różnych obszarów ciała.

Ultraformer - zabieg na ciałoZabieg Ultraformer III HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania. Mogą go wykonać osoby, które chcą przywrócić sprężystość skórze twarzy i ciała. Metoda HIFU, która polega na bezpośrednim oddziaływaniu na głębokie warstwy skóry, skierowana jest w szczególności do wszystkich, którzy pragną:

 • usunąć zmarszczki na czole, w okolicach oczu oraz ust,
 • wymodelować owal twarzy i linię żuchwy,
 • wygładzić szyję i dekolt,
 • zlikwidować problem opadającej powieki,
 • pozbyć się drugiego podbródka,
 • ujędrnić brzuch, uda i pośladki,
 • zmniejszyć obwód brzucha oraz nóg i ramion,
 • wysmuklić sylwetkę,
 • poprawić koloryt skóry.

Wszystkie rezultaty można otrzymać, poddając się zabiegowi sprzętem Ultraformer III wykorzystującym metodę High Intensity Focused Ultrasound (HIFU), czyli silnie skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Ogromną zaletą wyboru tej metody jest to, że nie trzeba decydować się od razy na pełen lifting czy ujędrnienie całego ciała, lecz można wybrać rozwiązanie jednego konkretnego problemu.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Zabieg nie jest skomplikowany i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Przed przystąpieniem do czynności ujędrniania lekarz wyjaśni wszystkie kwestie związane z przebiegiem zabiegu i rozwieje wszelkie wątpliwości co do jego bezpieczeństwa i skuteczności. Przed wykonaniem zabiegu następuje wywiad, mający na celu ustalenie, czy pacjent może zostać poddany działaniu urządzenia. Następnie wymagane jest złożenie zgody na przeprowadzenie zabiegu – jest to konieczny warunek, aby rozpocząć bezinwazyjny lifting.

Krok I

Kosmetolog przechodzi do badania skóry, sprawdza jej jędrność i elastyczność. Dzięki temu będzie można precyzyjnie ustalić, z jaką siłą należy zadziałać na tkankę i ustawić parametry urządzenia, takie jak czas i długość zastosowanej fali.

Krok II

Specjalista kosmetolog lub lekarz zaznacza specjalną kredą kosmetyczną linie, między którymi przykładana będzie głowica urządzenia. Następnie na oczyszczoną skórę nakładany jest specjalny żel do liftingu, który ułatwia przewodzenie fali ultradźwiękowej.

Krok III

Kosmetolog przykłada głowicę o owalnym kształcie bezpośrednio do skóry, tak aby jej powierzchnia całkowicie przylegała do twarzy bądź ciała. Po ustawieniu czasu i mocy, wysyłana zostaje zogniskowana fala ultradźwiękowa, która przenika na głębokość nawet 4 milimetrów, podgrzewając komórki tkanki łącznej i prowadząc do ich kontrolowanego uszkodzenia. Podczas takiego oddziaływania głowicy pacjent może odczuwać ciepło oraz dyskomfort w postaci lekkiego ukłucia lub dreszczy – zależy to zarówno od wytrzymałości na ból, jak i od grubości i skóry na danym obszarze. Zabieg HIFU jednak nie jest na tyle bolesny, aby konieczne było zastosowanie miejscowego znieczulenia.

Krok IV

Po zakończeniu zabiegu konieczne jest zmycie żelu przewodzącego i skontrolowanie stanu skóry. Jeżeli pacjent odczuwa duży dyskomfort, można zaaplikować delikatną maseczkę chłodzącą. Zazwyczaj jednak nie jest to potrzebne, ponieważ zaczerwienienie i uczucie rozgrzania mijają po kilkunastu minutach.Hifu Ultraformer III

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Choć zabieg nie jest niebezpieczny, istnienie kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Są to między innymi:

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • nowotwory,
 • stan zapalny skóry,
 • otwarte rany na ciele w miejscu planowanego zabiegu,
 • opryszczka i inne choroby skóry.

Nie można także wykonywać zabiegu, jeśli niedawno przeprowadzano inwazyjny lifting danego obszaru oraz jeśli krócej niż miesiąc wstecz wykonano iniekcję botoksu czy kwasu hialuronowego. Warto podkreślić, że metoda HIFU może być stosowana przez cały rok – również w lecie. Jest to niekwestionowana zaleta, dzięki której zabieg ten jest lepszy niż laserowe ujędrnianie skóry. Po kuracji z wykorzystaniem lasera nie można eksponować skóry na działanie słońca, gdyż może dojść do jej poparzenia. W przypadku HIFU nie ma takiego niebezpieczeństwa – można się z umiarem opalać, ponieważ urządzenie pozwala na precyzyjne dopasowanie intensywności i długości fali do potrzeb pacjenta. Ponadto od razu po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Pacjent po wyjściu z gabinetu nie odczuwa bólu, silne zaczerwienienie czy jakiekolwiek podrażnienie natomiast nie występuje.

Ultraformer III HIFU – pielęgnacja skóry po zabiegu

Zabieg HIFU jest nieinwazyjny, więc nie wymagane jest stosowanie specjalnych środków po jego wykonaniu. Należy jednak dbać o to, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, każdorazowo nakładając na skórę krem z wysokim filtrem. Zapobiegnie to oparzeniom i starzeniu się skóry. Jeśli pacjent odczuwa dyskomfort, można zastosować delikatny okład chłodzący, jednak taka sytuacja nie zdarza się często.

HIFU – efekty

Zabieg HIFU nie działa na skutki, lecz na przyczynę problemu, jakim jest utrata jędrności skóry. W związku z tym na ostateczny efekt trzeba poczekać trochę dłużej, niż w przypadku bardziej inwazyjnych zabiegów, za to jest on bardzo naturalny i zauważalny na pierwszy rzut oka. Bezpośrednio po zabiegu skóra pacjenta staje się wyraźnie napięta. Po około miesiącu pojawiają się spektakularne rezultaty w postaci:

 • wygładzenia zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie,
 • zagęszczenia struktury naskórka.
 • ujędrnienia i przywrócenia sprężystości skóry,
 • wysmuklenia sylwetki, zmniejszenia obwodów ud, brzucha i ramion,
 • rozjaśnienia przebarwień,
 • redukcji tkanki tłuszczowej na powierzchni poddanej zabiegowi.

Efekty są długotrwałe – specjaliści gwarantują, że mogą utrzymywać nawet do dwóch lat, czyli do momentu, aż proces starzenia i utraty wiotkości skóry rozpocznie się na nowo.

Technologia HIFU – cena zabiegu

Kuracje przeciwzmarszczkowe, które zakładają zastosowanie specjalnych urządzeń, zazwyczaj wymagają większych nakładów finansowych. Perspektywa odmłodzenia twarzy i ujędrnienia ciała już po jednym zabiegu jest niezwykle kusząca i wygodna. O ile w przypadku botoksu czy zastosowania kwasu hialuronowego na skórę efekty utrzymują się
maksymalnie pół roku, metoda HIFU pozwala na cieszenie się młodym wyglądem nawet cztery razy dłużej.

Jeśli chodzi o HIFU, cena zabiegu jest zależna od miejsca, które pacjent chce odmłodzić i ujędrnić. Ceny takiego bezinwazyjnego liftingu różnią się w zależności od salonu. Najmniej kosztuje zastosowanie metody HIFU na czoło, bo ceny oscylują w granicach 600 zł. Można jednak zdecydować się na wykonanie zabiegu na całej twarzy – zapłacimy wtedy około 4500 zł. Zabieg HIFU na ciało to koszt nawet 10000 zł. W wielu placówkach jednak istnieje możliwość podziału tej kwoty na raty.

Czy warto się zdecydować na Ultraformer III HIFU?

Pacjenci, którzy wybrali ten zabieg, są bardzo zadowoleni z jego długotrwałych i naturalnych efektów. Jako najważniejsze zalety wymieniają brak powikłań i nieinwazyjność, która gwarantuje ogromny komfort. Ponadto wiele osób podkreśla, że metoda HIFU jest bezbolesna, więc strach znika już po wykonaniu pierwszego impulsu fali
ultradźwiękowej. Bez wątpienia HIFU jest zabiegiem, na który warto się udać w celu wysmuklenia sylwetki i poprawy owalu twarzy. Jeśli jednak masz wątpliwości, skontaktuj się z kosmetologiem w celu konsultacji – dzięki temu dowiesz się wszystkich szczegółów dotyczących sprzętu Ultraformer III i metody HIFU.