Niektórzy mogą poszczycić się naprawdę smukłym i pięknym ciałem oraz elastyczną skórą. Mimo wszystko nawet u szczupłych osób kolana bywają wyjątkowo nieładne – a dzieje się tak ze względu na to, że wisząca skóra na kolanach odbiera nogom ich piękno. W jaki sposób poprawić ich wygląd i zredukować nadmiar skóry w tym obszarze? Jak ujędrnić skórę na kolanach?
Wiotka skóra na kolanach - HIFU

Wiotka skóra na kolanach – jak się jej pozbyć?

Przyczyny nieatrakcyjnego wyglądu kolan to między innymi:

  • starzenie się skóry,
  • wiotkość skóry na udach i jej odkładanie się na wysokości kolan,
  • cienki naskórek na kolanach,
  • szybka utrata masy ciała.

Czy można zapobiec takim zmianom?
Na pewno wpływ na efekt naszych działań ma moment, w którym dostrzeżemy problem z kolanami. Im wcześniej zabierzemy się na ujędrnienie skóry kolan, tym lepsze rezultaty uda się nam osiągnąć. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z problemem wiotkiej skóry, a jednym z nich jest innowacyjny zabieg wykorzystujący skoncentrowaną falę ultradźwięków.

HIFU na kolana? Jak najbardziej!

Kiedy po 30 roku życia w wyniku naturalnych procesów skóra traci wiotkość, trudno jest nie zwracać uwagi na to, z jakimi następstwami się to wiąże. Kobiety bardzo często wstydzą się zakładać krótkie spódniczki eksponujące nogi, ponieważ nadmiar skóry na kolanach zaćmiewa nawet najszczuplejsze nogi. Także mężczyźni rezygnują latem ze spodenek przed kolana z powodu kompleksów na tym punkcie. Można temu zaradzić, wybierając zabieg sprzętem Ultraformer III.
Koszt zabiegu ujędrnienia kolan oscyluje wokół 3 tysięcy złotych, jednak jest to całkowita suma, jaką zapłacimy za kuracje. Działanie HIFU jest tak silne i skuteczne, że do przywrócenia elastyczności skóry wystarczy tylko 1 zabieg trwający kilkanaście minut!
Efektów usunięcia nadmiaru skóry z kolan nie widać od razu, tak jak w przypadku operacji, jednak na korzyść takiego bezinwazyjnego liftingu przemawia to, że od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć! Kolana nie są obolałe, nie zakłada się też żadnych opatrunków na skórę – dlatego, że podczas zabiegu nie przerywa się ciągłości tkanki łącznej ani nie używa skalpela. By ujędrnić skórę porzebna jest tylko głowica emitująca ultradźwięki – te spowodują obkurczenie komórek i wznowienie produkcji kolagenu. HIFU działa nie tylko na skutek, ale na przyczynę, dlatego cieszy się tak dużym uznaniem wśród kosmetologów i zadowolonych pacjentów!