Skóra, która traci jędrność, to duży problem nie tylko u kobiet. Również mężczyźni z różnych powodów potrzebują zadbać o sylwetkę i poszukują sposobów na ujędrnienie skóry brzucha, twarzy czy ramion. Z wiekiem poziom kolagenu i elastyny drastycznie spada, więc utrata elastyczności jest normalnym procesem, któremu podlega każdy człowiek. Jak można zapobiec nieestetycznym następstwom tego procesu? Czy ujędrnienie skóry musi wiązać się z operacją? Okazuje się, że niekoniecznie. Ultradźwięki to nowoczesny sposób na piękną twarz i ciało – bez bólu i powikłań.
Ujędrnianie skóry - HIFU Ultraformer III

Ujędrnianie skóry – jaki zabieg skutkuje?

Jędrna skóra na całym ciele to kwintesencja atrakcyjności. Panie potrafią zdobyć się na wiele wyrzeczeń, by poprawić swój wygląd i zyskać smukłą sylwetkę. Okazuje się jednak, że nie musi to wiązać się z bólem ani długą rekonwalescencją, tak jak w przypadku operacji plastycznej – wystarczy postawić na nowe technologie, które oferuje wciąż rozwijająca się medycyna estetyczna. Mowa tu o nowoczesnym zabiegu HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), który jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i może być stosowany jako remedium na brak jędrności skóry całego ciała. Jeśli więc zastanawiasz się, jak ujędrnić skórę na brzuchu, rękach czy nogach, zabieg ultradźwiękami jest odpowiedzią na nurtujące Cię pytanie!
Oznaki starzenia uwidaczniają się przede wszystkim na cerze. Są to:

  • zmarszczki – na czole, wokół ust, pod oczami,
  • opadające powieki,
  • cienie i tzw. worki pod oczami,
  • drugi podbródek,
  • przebarwienia skóry.

Poza tym dojrzała skóra jest wiotka i szara, przez co często twarz mimowolnie nabiera nieestetycznego grymasu.
Jak ujędrnić skórę twarzy i odjąć sobie kilka lat?
Odpowiedź jest prosta – wybrać zabieg urządzeniem Ultraformer III z technologią HIFU. Ultradźwięki o wysokim natężeniu zniwelują zmarszczki i przebarwienia oraz przywrócą skórze elastyczność.
Bardzo często kobiety, przychodząc na konsultacje do salonów kosmetycznych, pytają o to, jak ujędrnić skórę po 40 roku życia bez konieczności użycia skalpela. Dlatego w oparciu o doświadczenie kosmetologów i lekarzy naukowcy opracowali metodę nieinwazyjnego liftingu, który nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi – wszystko po to, by zaspokoić nawet najbardziej wymagających pacjentów i przywrócić im atrakcyjny wygląd.

HIFU na nadmiar skóry?

Istnieją dwie najczęstsze przyczyny zalegania zbyt dużej ilości skóry na ciele: jest to jej rozciągnięcie po ciąży oraz pozostałość po dawnej wadze.
Metoda HIFU jest idealnym rozwiązaniem na nadmiar skóry na brzuchu. Zabieg nie boli, więc nie ma żadnych podstaw do obaw w związku z jego wykonaniem. Podczas przenikania fal ultradźwiękowych pacjent może odczuwać mrowienie, ciepło lub delikatne ukłucie, jednak jest to raczej lekki dyskomfort niż ból.
Usuwanie nadmiaru skóry z brzucha w sposób operacyjny ma poza tym inną wadę – wiąże się z wystąpieniem blizn. Ich obecność wiąże się z kolejnymi zabiegami, których zadaniem byłoby ich usunięcie, a to generuje kolejne koszty. Poza tym po operacji, w wyniku której nadmiar skóry po odchudzaniu zostaje zlikwidowany, pacjenci dochodzą do siebie przez kilkanaście dni, a taka rekonwalescencja często jest bolesna.
Zabieg Ultraformer III HIFU to usuwanie nadmiaru skóry w sposób szybki i niepozostawiający na skórze żadnych śladów. Lekkie zaczerwienienie, które pojawia się w wyniku emitowania silnych ultradźwięków przez głowicę urządzenia, znika po kilkudziesięciu minutach, więc nie ma konieczności powstrzymywania się od codziennej aktywności.
Jest jeszcze jedna ogromna zaleta zabiegu – dzięki niezwykle silnemu oddziaływaniu fal ultradźwiękowych dochodzi nie tylko do pobudzenia produkcji kolagenu, lecz również do procesu spalania tkanki tłuszczowej. Skóra zaczyna się powoli ściągać, lipidy ulegają rozbiciu, a nierówności zostają stopniowo wygładzone. Procesy te rozpoczynają się intensyfikować dopiero kilka tygodni po zabiegu, ale warto poczekać, ponieważ utrzymują się nawet dwa lata!

Wisząca skóra

I CIĄŻA

Bez wątpienia ciąża ma ogromny wpływ na kobiece ciało, głównie ze względu na panującą podczas jej trwania burzę hormonów w organizmie. Jeśli już świeżo upieczonej mamie uda się zrzucić dodatkowe kilogramy, znacznie trudniej przychodzi pozbycie się fałdów skóry zalegających w talii czy na boczkach. W jaki sposób wisząca skóra na brzuchu po ciąży może zostać usunięta?
Możliwości jest kilka. Na pewno warto korzystać z ujędrniających kosmetyków oraz domowych sposobów, jednak nie przyniosą one oszałamiających rezultatów, jeśli zwisającej tkanki skórnej jest bardzo dużo. Najlepiej jest skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, dzięki którym wisząca skóra ulegnie skutecznemu uelastycznieniu.
Warto jednak pamiętać, że wszelkie zabiegi można wykonywać dopiero po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia piersią!
Można skorzystać na przykład z takich zabiegów, jak:

  • masaże próżniowe lub drenaże limfatyczne,
  • wykorzystanie światła lasera,
  • operacje usuwania wiszącej skóry,
  • mezoterapie igłowe,
  • technologie operujące ultradźwiękami.

To właśnie ostatnie metody z wymienionych są najbardziej korzystne dla ciała. Zabiegi wykorzystujące technikę HIFU, czyli zogniskowanej fali ultradźwięków, są przede wszystkim nieinwazyjne – nie powodują bólu ani blizn – a przecież młodym mamom wrażeń nie należy dokładać!

II ODCHUDZANIE

Wisząca skóra na brzuchu to także przykra pozostałość po odchudzaniu, z którą trudno walczyć bez wizyty w gabinecie kosmetologa. Co z tego, że waga pokazuje mniejszy wynik, jeżeli obwód brzucha czy ud nie jest zadowalający? Czy trzeba udać się na operację plastyczną w celu likwidacji nadmiaru skóry?
Nie każdy przecież może pozwolić sobie na częste zabiegi a tym bardziej urlop zdrowotny z powodu pozabiegowej rekonwalescencji. Najlepszym rozwiązaniem na wiszącą skórę jest nieinwazyjny zabieg HIFU, który trwa około 30 minut i pozwala na błyskawiczny powrót do obowiązków. Metoda ta jest idealnym zwieńczeniem kuracji odchudzającej i gwarantuje spektakularny efekt pięknej sylwetki, który utrzymuje się przez długie miesiące.
Pożegnaj się z wiszącą skórą i postaw na Ultraformer III HIFU – jedyny tak skuteczny bezinwazyjny lifting skóry dostępny na rynku!