Skóra każdego człowieka składa się z tkanki łącznej, której budulcem jest elastyna i kolagen. Z wiekiem te białka tworzące włókna osłabiają się, co powoduje liczne problemy natury estetycznej. W wyniku naturalnych procesów starzenia czy ciąży następuje rozciąganie skóry. Chociaż nie da się uniknąć tego procesu, można z nim walczyć, dbając o elastyczność skóry na co dzień licznymi zabiegami wykonywanymi w domu lub w gabinecie. Jakie zabiegi na brak elastyczności tkanki łącznej są skuteczne i bezpieczne?
Brak elastyczności skóry - HIFU

Zabiegi na ujędrnianie skóry

Po ciąży bardzo trudno jest wrócić do dobrej formy i móc cieszyć się pięknym ciałem bez rozstępów. Mamy muszą poświęcić dużo czasu na zrzucenie zbędnych kilogramów i przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Problemem, na który kobiety bardzo często zwracają uwagę, jest obwisła skóra na brzuchu po ciąży, nawet mimo schudnięcia. To, co pokazuje waga, to jedno, ale prawdziwym sukcesem jest utrata centymetrów w talii i boczkach. Nie zawsze większy obwód wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej – zazwyczaj jest to rozciągnięta skóra po ciąży.
Jakie możliwości są dostępne, by ujędrnić brzuch? Najbardziej popularne metody to:

  • masaże wykonywane każdego dnia,
  • codzienne ćwiczenia wzmacniające brzuch,
  • pielęgnacja: stosowanie kosmetyków ujędrniających i napinających skórę,
  • zabiegi medycyny estetycznej,
  • zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Trzy pierwsze sposoby powinny być codziennością w życiu każdej kobiety, nie tylko po ciąży. Operacje plastyczne są kosztowne i bolesne, a także zostawiają nieestetyczne blizny. Najlepszym rozwiązaniem są zabiegi ujędrniające, które nie naruszają ciągłości skóry, wykorzystujące specjalne urządzenia i metody:

  • lasery,
  • igły wprowadzające substancje odżywcze,
  • rolki wykonujące specjalistyczne masaże próżniowe,
  • ultradźwięki.

Ultraformer III HIFU to urządzenie operujące falą ultradźwiękową, co w porównaniu z pozostałymi sposobami daje najlepsze rezultaty.

Na czym polega zabieg HIFU na skórę po ciąży?

Skóra po ciąży potrzebuje rozjaśnienia i ujędrnienia. Najważniejsze dla każdej młodej mamy jest to, aby pozbyć się nadmiaru tkanki łącznej z brzucha i móc znów założyć obcisły top i sukienkę. Dzięki zabiegowi sprzętem Ultraformer III jest to możliwe!
HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to metoda bazująca na skoncentrowanej fali ultradźwiękowej, która trafia na głębokość nawet 9mm w zależności od użytej głowicy. Komórki obkurczają się i zostają silnie pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, co jest widoczne w postaci stopniowego odzyskiwania elastyczności przez skórę.

Wisząca skóra na brzuchu po ciąży nie musi być dłużej Twoim kompleksem. Zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU to bezpieczne rozwiązanie. Precyzyjne impulsy ultradźwiękowe nie uszkodzą powłok brzusznych ani nie poparzą skóry. Nie może być także mowy o bólu, ponieważ jedyne, co odczuwa pacjent podczas zabiegu, to lekki dyskomfort spowodowany uczuciem gorąca.