Kiedy skóra traci elastyczność, wygląda nieestetycznie i dodaje nam lat. Czasami także owal twarzy przez to ulega zniekształceniu, a skóra na policzkach lub pod oczami tworzy fałdy i zmarszczki. Zwiotczała skóra nie tylko postarza, ale powoduje na twarzy grymas niezadowolenia. W jaki sposób można temu zapobiec? Jak modelować twarz, by przywrócić jej piękno i blask? Odpowiedzią jest innowacyjny zabieg Ultraformer III HIFU – czyli lifting twarzy bez skalpela!
HIFU - modelowanie twarzy

Zabiegi ujędrniające skórę twarzy

Zmarszczki mimiczne bywają najczęściej wymieniane jako pierwsze oznaki starzenia. Kobiety niesłusznie ignorują inne symptomy, takie jak obwisła skóra na twarzy. Aby spłycić zmarszczki, kobiety często wybierają laser na twarz. Wiązka światła emitowana przez urządzenie ma za zadanie wniknąć w głąb skóry i spowodować jej ujędrnienie. Po zabiegu często zostają zaczerwienienia, a efekt utrzymuje się maksymalnie kilka miesięcy, więc stosunkowo niedługo. Tymczasem technologia HIFU opiera się na działaniu ultradźwięków, dzięki którym lifting twarzy przebiega bez użycia skalpela. Obkurczone komórki zaczynają produkować więcej kolagenu. Umiejętnie dobrane parametry przez lekarza lub kosmetologa gwarantują modelowanie twarzy w takim stopniu, jak operacje plastyczne. A wszystko to zupełnie bezboleśnie i szybko – wystarczy jedna sesja, by odjąć sobie kilka lat, poprawić owal twarzy i wymodelować linię żuchwy.

Modelowanie twarzy krok po kroku

Zabieg urządzeniem Ultraformer III przebiega w kilku etapach. Na początku na skórę pacjenta zaaplikowany zostaje żel, którego zadaniem jest zintensyfikowanie działania fali ultradźwiękowej na skórę. Po chwili, kiedy już cera zostanie przygotowana, dobierane są odpowiednie parametry urządzenia, zgodnie z potrzebą pacjenta i uwzględnieniem bezpieczeństwa i komfortu. Kosmetolog lub lekarz przykłada głowicę urządzenia do skóry twarzy – w miejsce, które jest poddawane zabiegowi. Emitowane ultradźwięki w ten sposób przenikają do głębokich warstw skóry. Tkanka ulega tzw. koagulacji przez podgrzanie, w komórkach natomiast wzrasta ciśnienie, przez co dochodzi do ich uszkodzenia. Mówiąc prościej – kontrolowanie uszkadza się tkankę, po czym pobudza się komórki do
odnowy. Twarz dzięki temu zyskuje jędrność i blask. Modelowanie twarzy dzięki ultradźwiękom to bardzo skuteczny zabieg. Umiejętnie wykonany nie powoduje żadnych skutków ubocznych, dlatego jest uwielbiany przez kobiety na całym świecie. Trwa krótko – około 30 minut, występuje po nim jedynie lekkie zaczerwienienie.

Ultraformer III HIFU – najlepszy zabieg na modelowanie twarzy?

Bez wątpienia technologia HIFU, która została opracowana przez naukowców przeszło 60 lat temu, to skuteczny sposób na modelowanie twarzy. Jej zalety są tak duże, że coraz więcej kobiet rezygnuje z operacji i wybiera ten nieinwazyjny lifting twarzy. Oprócz tego, że sprzęt Ultraformer III działa na owal twarzy, to dodatkowo:

  • rozjaśnia cerę i redukuje wszelkie przebarwienia,
  • zmniejsza widoczność porów,
  • ujędrnia cerę,
  • niweluje oznaki starzenia.

Należy również podkreślić, że technologia HIFU stosowana jest także na inne miejsca – równie często pacjentki decydują się na lifting szyi. Zaniedbywanie tego obszaru jest niewskazane, ponieważ zazwyczaj to właśnie szyja i dekolt zdradzają wiek, nawet mimo tego, że twarz jest wygładzona i ujędrniona. Warto więc zadziałać kompleksowo, wybierając nieinwazyjny lifting, którego efekt utrzyma się nawet 2 lata. Wygoda, jaką gwarantuje zabieg z użyciem urządzenia Ultraformer III nie ma sobie równych wśród ofert kierowanych do kobiet, które pragną wykonać bezoperacyjny lifting twarzy.