Jednym z nieestetycznych i najbardziej uciążliwych problemów w obrębie twarzy jest tak zwany drugi podbródek. Jest to fałd skóry, który występuje także u szczupłych osób i często zaburza rysy twarzy. Przyczyny jego występowania są różne, jednak jedno jest pewne – można go usunąć na kilka różnych sposobów. Jednym z najskuteczniejszych i najbardziej trwałych jest zabieg wykorzystujący ultradźwięki. Przekonaj się, jak się pozbyć drugiego podbródka dzięki HIFU i móc bez skrępowania eksponować smukłą szyję!
HIFU - drugi podbródek

Drugi podbródek – skąd się bierze?

Etiologia tego problemu jest niejednoznaczna. Na pewno jedną z najczęstszych przyczyn jest nadwaga – wtedy nadmiar tłuszczu gromadzi się pod brodą, tworząc brzydką fałdę. Nie jest to jednak regułą, ponieważ czasami osoby mające kilka kilogramów w nadmiarze mogą pochwalić się piękną twarzą i wyraźnie zarysowaną żuchwą. Dlaczego drugi podbródek u szczupłej osoby także występuje wyjątkowo często?
Możliwe powody to:

  • problemy hormonalne – np. problemy z funkcjonowaniem tarczycy,
  • skłonności dziedziczne,
  • specyficzna budowa twarzy,
  • wiotka skóra w wyniku odchudzania lub utraty elastyczności.

W szczególności na ostatnią przypadłość istnieje skuteczne rozwiązanie – zabieg z wykorzystaniem sprzętu Ulraformer III z technologią HIFU. Dzięki niemu skóra w efektywny sposób odzyskuje elastyczność, a rysy twarzy w ten sposób są bardziej wyraźne. Podkreślona linia żuchwy sprawia, że twarz wygląda zdecydowanie szczuplej.

Likwidacja drugiego podbródka dzięki HIFU

Jak usunąć drugi podbródek, którego przyczyną jest utrata elastyczności skóry? Wiotka skóra to wynik niedostatecznej produkcji kolagenu. Ultradźwięki, którymi operuje specjalista podczas zabiegu urządzeniem Ultraformer III, trafiają w źródło problemu – a więc w tkankę łączną. Dzięki temu skórze przywrócona zostaje jędrność, a drugi podbródek stopniowo zaczyna znikać. Nie trzeba więc korzystać ze skalpela czy igły – wystarczy głowica przyłożona do szyi i precyzyjnie ustawiona siła oddziaływania sprzętu, aby pozbyć się problemu niewyraźnego owalu twarzy. Czego chcieć więcej?

Jeden zabieg i koniec z drugim podbródkiem?

Okazuje się, że siła działania HIFU na skórę jest tak silna, że powtarzanie zabiegu jest niezwykle rzadko wymagane. Ulraformer III daje więc nie tylko pewność efektu wysmuklenia, ale także szybkość i bezproblemowość, ponieważ po zabiegu od razu można powrócić do codziennych zadań. Jak zlikwidować drugi podbródek, jeśli jego przyczyną jest otyłość? Odpowiedź jest prosta – należy postawić na aktywność fizyczną. Ćwiczenia na drugi podbródek są dostępne w sieci i nie wymagają dużych nakładów czasu. Można na przykład napinać mięśnie szyi, odchylając głowę naprzemiennie w przód i w tył albo wodzić wzrokiem raz w lewą, a następnie w prawą stronę. Dzięki temu mięśnie szyi zostaną pobudzone i wysmuklone. Jeśli natomiast nastąpi szybka utrata wagi, również należy wykonać zabieg urządzeniem wykorzystującym technologię HIFU, ponieważ w tym przypadku skóra najczęściej nie nadąża się ściągać. Ultradźwięki poradzą sobie z tym następstwem odchudzania, by Twoja metamorfoza była kompletna.