To naturalne, że z biegiem lat skóra każdego z nasmtraci jędrność i sprężystość. Spowodowane jest to utratą elastyny i kolagenu, czyli głównych białek składających się na tkankę łączną. Choć tego procesu nie da się uniknąć, można opóźniać jego przebieg licznymi zabiegami pielęgnacyjnymi, wykonywanymi zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Najlepiej jednak decydować się na takie metody, które są jak najmniej inwazyjne i po których zastosowaniu od razu można powrócić do obowiązków. Przedstawiamy HIFU – nowoczesną technologię oddziaływania na skórę przy pomocy ultradźwięków. W jaki sposób HIFU pomaga zwalczyć wiotką skórę?
HIFU - wiotka skóra

Napięta i gładka skóra dzięki Ultraformer III Hifu

Wiotka skóra to problem nie tylko dojrzałych osób. Czasami w wyniku zbyt gwałtownej utraty wagi skóra nie zdąży się napiąć, w związku z czym na ciele zostają nieestetyczne fałdy. Wiotka skóra po odchudzaniu to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi zgłaszają się pacjenci do gabinetów medycyny estetycznej. Nie zawsze nadmiar skóry usuwa się chirurgicznie. Opracowano wiele zabiegów, dzięki którym wiotka skóra na brzuchu, nogach czy ramionach odzyska jędrność i piękny wygląd. Jednym z nich jest właśnie HIFU, czyli sposób wykorzystywany przez urządzenie Ultraformer III.

Czy HIFU to dobra odpowiedź na wiotką skórę?

Zdecydowanie tak! Zabieg, który polega na działaniu ultradźwięków, to idealna odpowiedź na problemy z utratą jędrności ciała. Komórki, na które oddziałuje fala emitowana przez sprzęt Ultraformer III, zaczynają się stopniowo obkurczać, więc po kilku tygodniach można zauważyć spektakularny efekt napięcia i odżywienia skóry. Dzięki HIFU wiotka skóra na udach czy brzuchu, która jest przykrą pamiątką po wcześniejszej wadze, ulegnie zredukowaniu – i to już po jednym zabiegu. Pozostałe wskazania wykonania zabiegu Ultraformer III HIFU to:

  • nadmiar skóry na brzuchu po ciąży,
  • problemy z elastycznością skóry po licznych zabiegach i operacjach,
  • utrata sprężystości ze względu na wiek.

Niezależnie od przyczyny, warto rozważyć zabieg HIFU, ponieważ jako jeden z nielicznych zabiegów ujędrniających jest on bezbolesny, wyjątkowo trwały i bezpieczny.

Kiedy jeszcze wybrać HIFU?

Każda kobieta upływ lat dostrzega przede wszystkim w zmarszczkach, które pogłębiają się z roku na rok. Jest to proces nieunikniony, a powody występowania zmarszczek są wielorakie. Etiologia zmarszczek jest złożona, bo chodzi tu nie tylko o predyspozycje genetyczne, ale także o:

  • niedomiar nawilżenia,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków,
  • palenie papierosów,
  • stres,
  • niewłaściwą pielęgnację.

Na szczęście Ultraformer III HIFU z powodzeniem radzi sobie także z obszarem twarzy, szyi i dekoltu. Wiotka skóra twarzy dzięki urządzeniu już po pierwszym i często jedynym potrzebnym zabiegu stanie się sprężysta i rozjaśniona.
Ultradźwięki obkurczają komórki tkanki łącznej, ale ich nie usuwają. W związku z tym zabieg jest z powodzeniem stosowany na takie problemy, jak wiotka skóra pod oczami czy na czole. Selektywne oddziaływanie sprzętu pozwala na wykonanie zabiegu na jeden wybrany obszar – na przykład pod oczy. Również wtedy, gdy niepokoi nas wiotka skóra na szyi, warto postawić na kilkuminutową sesję i pozbyć się problemu zmarszczek.

Producent sprzętu, dbając o najdrobniejsze detale, umożliwia dostosowanie parametrów urządzenia do potrzeb pacjenta, tak aby działanie ultradźwięków było efektywne, ale jednocześnie bezpieczne. Nie ma tu mowy o poparzeniach czy bliznach, ponieważ urządzenie nie oddziałuje na skórę wysoką temperaturą ani nie przerywa jej łączności. Wybierając HIFU masz pewność, że Twoja skóra w bezinwazyjny sposób odzyska elastyczność, a Ty pożegnasz problem wiotkości raz na zawsze!