Zmarszczki na twarzy mogą się pojawić bardzo wcześnie, dlatego zaleca się stosowanie lekkich kremów przeciwzmarszczkowych już po 20 roku życia, by zapobiegać ich powstawaniu. To właśnie wtedy skóra zaczyna tracić wiotkość, ponieważ zwalnia produkcja kolagenu przez komórki tkanki łącznej. Można jednak powstrzymać te procesy - wystarczy zastosować HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową! Zabieg skutecznie ujędrni skórę i wygładzi zmarszczki. Największą jego zaletą jest to, że taki lifting czoła, policzków i worków pod oczami jest całkowicie bezbolesny i bardzo szybki - w kilkanaście minut można pozbyć się problemu i odjąć sobie kilka lat!
Lifting szyi, czoła i polików - HIFU

Lifting szyi, czoła i policzków bez użycia skalpela!

Można uniknąć konieczności operacyjnego liftingu, który:

  • jest bolesny;
  • wymaga rekonwalescencji;
  • nieumiejętnie wykonany, daje sztuczny efekt;
  • pozostawia blizny.

Na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się widzieć osoby, które stały się ofiarami niedostatecznych umiejętności lekarza medycyny estetycznej. Inwazyjne zabiegi, które wymagają przerwania ciągłości tkanki skórnej, zawsze niosą za sobą ryzyko – nie tylko niesatysfakcjonującego efektu, ale także powikłań, które mogą być uciążliwe albo nawet groźne.
O wiele lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, który nie skutkuje powyższymi rezultatami. Dzięki zastosowaniu tej metody komórki skóry zostają podgrzane do temperatury około 70 stopni, w wyniku czego zostają obkurczone. Ponadto stopniowo komórki tkanki łącznej zaczynają produkować coraz więcej kolagenu, czyli białka, który jest podstawowym budulcem skóry. Jej zagęszczenie i ujędrnienie jest widoczne po około miesiącu i utrzymuje się nawet 2 lata.

Ale to nie koniec! Dlaczego jeszcze warto wybrać bezinwazyjny lifting policzków, czoła i powiek HIFU?

HIFU – innowacyjny lifting twarzy!

Jeśli Twoim problemem są powieki, worki pod oczami czy wiotka skóra na policzkach, nie musisz wykonywać zabiegu na całą twarz. Można wybrać jeden, dowolny obszar, nawet bardzo mały, tak jak skóra na powiekach. I choć gwarantujemy, że po takim minimalnym liftingu zapragniesz ujędrnienia twarzy w całości, nie stanowi to żadnego problemu. Ultraformer III posiada wymienne głowice, działające na różną głębokość tkanki skórnej. Pod oczy stosuje się taką, która emituje ultradźwięki na 1,5 mm, ponieważ w tym miejscu skóra jest najcieńsza. Ultraformer III ma także głowicę przeznaczone do głębokich warstw skóry – 3, 4,5, 6 a nawet 9 mm.
Masz niski próg bólu i mimo wszystko obawiasz się dyskomfortu? Bez obaw! Możesz poprosić kosmetologa czy lekarza wykonującego zabieg o zaaplikowanie żelu znieczulającego. Jedynym śladem, który może, lecz nie musi wystąpić, będzie delikatny rumień w miejscu oddziaływania głowicy, który zniknie już po paru godzinach. W przeciwieństwie do zabiegów kwasami czy operacyjnych liftingów, HIFU nie powoduje opuchnięcia, długo gojących się ran czy siniaków. Od razu po wykonaniu zabiegu przez specjalistę można wrócić do codziennych obowiązków. Już kolejnego dnia ślad po wykonanym bezinwazyjnym liftingu zniknie, a Ty stopniowo, tydzień po tygodniu, będziesz zauważać napięcie skory czoła, policzków czy szyi. Jeden zabieg to gwarantowana dwuletnia satysfakcja – szybko, efektywnie i bez bólu!