Walka o piękną sylwetkę jest trudna i zakłada wiele wyrzeczeń. Kiedy już osiągniemy upragniony cel i uda nam się zrzucić nadmiar tłuszczu z ud, pośladków i brzucha, pojawia się kolejny problem do przezwyciężenia – nadmiar skóry na tych obszarach. O ile skóra na ramionach czy udach zazwyczaj szybko się napina, zwłaszcza u młodych ludzi, to ta w pasie i talii nieestetycznie zalega i mimo stosowania masaży i kosmetyków często nie można jej zniwelować. Talia osy to marzenie do spełnienia – wystarczy postawić na nowoczesne zabiegi, które nie wiążą się z użyciem skalpela – tak jak Ultraformer III HIFU. Jego działanie opiera się na stopniowej redukcji nadmiaru tkanki łącznej i tłuszczowej dzięki zogniskowanej fali ultradźwiękowej.
HIFU - ujędrnianie brzucha

Lifting skóry brzucha bez skalpela – czy to możliwe?

Wiotka skóra na brzuchu tworzy się z różnych powodów. Przede wszystkim jest to gwałtowny spadek wagi oraz ciąża – a raczej czas tuż po rozwiązaniu, zwłaszcza gdy nadprogramowe kilogramy zostają szybko zrzucone. Gdy spotka nas jedno z tych wydarzeń, marzymy o tym, aby pozbyć się nadmiaru tkanki skórnej i wreszcie móc założyć dopasowaną sukienkę czy koszulkę. Czy ujędrnianie brzucha musi się wiązać z koniecznością operacji plastycznej? Okazuje się, że niekoniecznie. Do wyboru jest kilka zabiegów:

  • laser ujędrniający,
  • operacyjny lifting,
  • masaże klasyczne i pod ciśnieniem.

Wszystkie z nich jednak zakładają dyskomfort a nawet ból – a pacjent musi przez pewien czas dochodzić do siebie i powstrzymać od codziennych czynności. Idealnym rozwiązaniem na nadmiar skóry na brzuchu jest zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU. Jedynym powikłaniem po nim jest lekkie zaczerwienienie skóry, które znika już po godzinie. Poza tym zabieg na brzuch można wykonywać przez cały rok – nie trzeba unikać ekspozycji ciała na promienie słoneczne, ponieważ nie mają one żadnego wpływu na efekt kuracji. Czy istnieje bardziej wygodny sposób na ujędrnienie skóry na brzuchu?

Ultraformer III HIFU na ujędrnianie brzucha

Jędrna skóra po odchudzaniu nie jest tak trudna do osiągnięcia, jak mogłoby się wydawać. Nowa
technologia HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to bezinwazyjny sposób na przywrócenie elastyczności skórze i odjęcie kilka centymetrów w talii. Urządzenie Ultraformer III to połączenie wyjątkowo silnego oddziaływania z gwarancją najwyższego bezpieczeństwa. Podczas zabiegu, jakim jest ujędrnianie skóry brzucha, kosmetolog przesuwa głowicą po powierzchni skóry, manipulując długością fali ultradźwiękowej. Dzięki temu nie ma mowy o uszkodzeniu tkanki łącznej i jakichkolwiek powikłaniach. Nadmiar skóry znika – choć nie dzieje się to od razu. Proces obkurczania komórek skóry na skutek działania ultradźwięków zostaje zainicjowany podczas krótkiego
zabiegu, jednak jego efekty zaczynają być widoczne po około dwóch miesiącach. Jest na co czekać, ponieważ rezultat utrzymuje się nawet dwa lata, a już jednokrotne wykonanie zabiegu gwarantuje powodzenie.

Kiedy jeszcze warto wykonać zabiegi ujędrniające brzuch?

Wskazaniem do liftingu skóry na brzuchu poza dużą utratą wagi w krótkim czasie jest:

  • ujędrnianie brzucha po ciąży,
  • wiotkość skóry wywołana jej starzeniem się,
  • utrzymanie utraty jędrności skóry podczas odchudzania.

Ważne jest to, że zabiegu nie można wykonywać w ciąży oraz wtedy, kiedy na brzuchu występują rany lub stan zapalny! Zabieg ujędrniający brzuch po ciąży polecany jest szczególnie tym kobietom, które podczas oczekiwania
na dziecko sporo przybrały na wadze, następnie po rozwiązaniu szybko zrzuciły nadmiar kilogramów. Ujędrnianie brzucha po ciąży jest bardzo problematyczne, ponieważ nadmiar skóry jest wtedy bardzo duży. Nie trzeba jednak rozważać operacji – ultradźwięki to o wiele bezpieczniejszy sposób na to, aby cieszyć się upragnioną sylwetką!